Ογδοη στο τριπλούν η Παπαχρήστου

Μας είχε καλομάθει στα μετάλλια η Βούλα Παπαχρήστου και οι προσδοκίες στον τελικό του τριπλούν των Ολυμπιακών Αγώνων ήταν υψηλές. Τελικά η αθλήτρια του Γκεόργκι Πομάσκι, κατέλαβε την όγδοη θέση.

Ρίο Θανάση Νικολάου
[email protected] follow me @ThanNikolaou
φωτογραφίες Αγγελος Ζυμάρας
azsportsimages.com
Απαγορεύεται αυστηρά η αναδημοσίευση ή αναπαραγωγή (ολική/μερική/περιληπτική/κατά παράφραση) των φωτογραφιών του Sportsfeed.gr με οποιονδήποτε τρόπο χωρίς τη προηγούμενη γραπτή άδεια (Ν. 2121/1993).

Η τριταθλήτρια κόσμου και Ευρώπης, έκανε το καλύτερο της άλμα με την πρώτη της προσπάθεια, φτάνοντας στο 14.26μ. που όμως ηταν μεν αρκετό για να μπει στην οκτάδα όχι όμως και για να την ανεβάσει στο βάθρο των νικητών.
Τα πράγματα ήταν εξαιρετικά δύσκολα, με την πρώτη Ιμπάργκουν να φτάνει στο 15.17μ., τη δεύτερη Γιουλιμάρ Ρόχας να πηδάει 18.48μ. και στην τρίτη θέση την έμπειρη Όλγα Ριπάκοβα με 14.74μ.