ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Παγκόσμιο κύπελλο Αθήνας: 7η η Λύτρα στις κορύνες

Η Παναγιώτα Λύτρα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στον τελικό με τις κορύνες και κατέλαβε την 7η θέση μεταξύ των φιναλίστ στο παγκόσμιο κύπελλο ρυθμικής που διεξάγεται στο Φάληρο.

Στον πρώτο της φετινό αγώνα αυτού του επιπέδου, η 16χρονη πρωταθλήτρια του ατομικού γυναικών παρουσιάστηκε καλύτερη από ό,τι στον προκριματικό (προκρίθηκε στον τελικό με 30.100 βαθμούς) του αγωνίσματος και κατέκτησε την 7η θέση στον τελικό με 30.200 βαθμούς, προσθέτοντας άλλη μία διάκριση στο ενεργητικό της και ενισχύοντας την αγωνιστική της ετοιμότητα ενόψει των μεγάλων στόχων που θα ακολουθήσουν τους επόμενους μήνες. Στα υπόλοιπα αγωνίσματα, κατετάγη 19η στην κορδέλα με 28.100β, 13η στη μπάλα με 30.000β και 26η στο στεφάνι με 28.500β και συνολικά στο σύνθετο ατομικό κατέλαβε την 16η θέση με 116.700β.