Παγκόσμιο κύπελλο Αθήνας – Δρασίδου: «Ποιος θα περίμενε ότι θα γινόταν τέτοια διοργάνωση στο ΟΑΚΑ»!

Η κορυφαία κολυμβήτρια που έχει η Ελλάδα στα 50μ πρόσθιο και παράλληλα είναι και η κάτοχος του πανελληνίου ρεκόρ, δεν περίμενε ότι μια τέτοια διοργάνωση θα γινόταν στο ΟΑΚΑ και απόλαυσε την κάθε στιγμή.

Μπορεί ο αγώνας να μην ήταν ιδανικός, αλλά η Μαρίλεια Δρασίδου μόνο υπέροχες αναμνήσεις θα έχει από το παγκόσμιο κύπελλο της Αθήνας. Κολύμπησε στον τελικό των 50μ πρόσθιο και με χρόνο 31.98 κατετάγη 7η. Αφού τελείωσε η κούρσα δήλωσε στο Sportsfeed: «Ποιος θα περίμενε ότι θα γινόταν παγκόσμιο κύπελλο στο ΟΑΚΑ. Ήταν εξαιρετικό και τρομερή διοργάνωση. Έχω χαρεί πάρα πολύ που βλέπω στο κολυμβητήριο αυτό, που κάνω κάθε μέρα προπόνηση, στολισμένο, γεμάτο κόσμο, παιδάκια που μας αναγνωρίζουν και φωνάζουν για εμάς. Είναι συγκινητικό. Η ατμόσφαιρα είναι πραγματικά τρομερή. Από την στιγμή που βγήκα στον αγωνιστικό χώρα και φώναζαν όλοι για να κολυμπήσω γρήγορα ήταν ονειρικό. Η κούρσα μου δεν μου άρεσε πάρα πολύ. Δεν είχα ιδιαίτερα λάθη οπότε νομίζω ότι ήταν καλό τεστ για να συνεχίσουμε την προετοιμασία. Στην συνέχεια έχουμε το χειμερινό πρωτάθλημα που είναι αγώνας στόχος και έπειτα το παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ντόχα».