Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Σέρρες 2022, πανελλήνιο Κ20: LIVEFEED, 2η μέρα (τελικοί)

Published

on

Γεμάτο τελικούς το πρόγραμμα της δεύτερης μέρας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων – νεανίδων που φιλοξενείται στις Σέρρες. Το Sportsfeed θα παρέχει ενημέρωση με συνεχή ροή στο ρεπορτάζ από τους αγώνες.

Timeline

21:30 - Τέλος
21:03 - Ακοντισμός εφήβων: Η τελική κατάταξη
20:46 - Μήκος εφήβων: Νίκη o Σταματονικολός
20:45 - Ύψος εφήβων: 2.12μ ο Μίτα
20:32 - 3000μ εφήβων: Χρυσός ο Σγουρός
20:24 - Ακοντισμός εφήβων: Προηγείται ο Κολίτσι
20:24 - 3.000μ νεανίδων: Νίκη για την Κάσσου
20:22 - Τρεις στο 2.09μ
20:14 - Στο 2.03μ ο πήχης συνεχίζουν 4
20:12 - Μήκος εφήβων: Μετά το 3ο άλμα
20:10 - Επί κοντώ νεανίδων: Η τελική κατάταξη
20:09 - 3η θέση για την Τριανταφύλλου
19:54 - 200μ εφήβων: Η τελική κατάταξη
19:19 - Σφαιροβολία νεανίδων: Η τελική κατάταξη
19:05 - Δισκοβολία εφήβων: Η τελική κατάταξη
19:03 - Ρεκόρ και όριο και από την Μπερτσιμά
18:56 - Κοντά στο όριο το 800αρι εφήβων
18:54 - 800μ νεανίδων: Η τελική κατάταξη
18:53 - 400μ εμπόδια εφήβων: Η τελική κατάταξη
18:36 - Μήκος νεανίδων: Μετά το 3ο άλμα
18:34 - Ρεκόρ και όριο για Λυρή
18:31 - Δισκοβολία εφήβων: Μετά την 3η βολή
18:29 - Σφαιροβολία νεανίδων: Μετά την 3η βολή
18:28 - 400μ εμπόδια νεανίδων: Η τελική κατάταξη
18:11 - Mήκος νεανίδων: Μετά το 1ο άλμα
17:00 - Σφυροβολία νεανίδων: Το χρυσό στην Γωγούλη
16:37 - Σφυροβολία νεανίδων: Μετά την 3η βολή
16:04 - Το απογευματινό πρόγραμμα

Live Feed

21:30

10-07-2022

Τέλος

21:03

10-07-2022

Ακοντισμός εφήβων: Η τελική κατάταξη

1. Γκάμπριελ Κολέτσι (ΓΕ Ηρακλείου) – 64.20μ
2. Αλέξανδρος Γρηγοριάδης (ΣΚΑ Δράμας) – 61.15μ
3. Αρτάν Κιόσια (ΑΟ Μεγάρων) – 58.51μ
4. Αντώνης Πολυμέρου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 55.63μ
5. Γιώργος Αναστασόπουλος (ΑΕ Λεχαινων) – 52.05μ
6. Ευάγγελος Μανάβης (ΑΟ Σ. Λούης Κορυδαλλού) – 51.95μ
7. Παναγιώτης Μποτσώνης (ΓΣ Γλυφάδας) – 51.22μ
8. Νίκολαος Κάντζιας (ΣΑΚΑ) – 48.10μ
9. Διονύσης Γκινής (ΑΟ Κάλλιστος) – 47.49
10. Γιώργος Μπουρνάζος (ΑΟ Νέων Αργυρούπολης) – 46.15

20:46

10-07-2022

Μήκος εφήβων: Νίκη o Σταματονικολός

1. Νίκος Σταματονικολός (ΓΣ Ηλιούπολης) – 7.52μ
2. Χρήστος Χήτας (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) – 7.23μ
3. Δημήτρης Μυλωνάς (Αίολος Μακεδονίας) – 6.96μ
4. Ανδρέας Αντωνακόπουλος (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας) – 6.94μ
5. Αριστείδης Ζαχαρόπουλος (ΑΣ Πανόραμα) – 6.82μ
6. Αλέξανδρος Μπεσσόννυ (ΦΓΣ Σπάρτης) – 6.81μ
7. Νίκος Γάταλος (ΓΕ Νάουσας) – 6.78μ
8. Γιώργος Κιόσα (Φιλαθλητικός ΓΠΣ Μυτιλήνης) – 6.73μ
9. Απόστολος Γρηγορίου (ΓΣ Βόλου) – 6.61μ
10. Γιάννης Γκάρτσιος (ΓΣ Κηφισιάς) – 6.60μ
11. Κωνσταντίνος Μιτζήθρας (ΓΣ Αρκαδίας) – 6.28μ
12. Γιώργος Λουκογεωργαράκης (ΑΣΕ Δούκα) -6.24μ

20:45

10-07-2022

Ύψος εφήβων: 2.12μ ο Μίτα

1. Αντρέα Μίτα (ΑΣ Πρέβεζας Ευ Ζην) – 2.12μ
2. Γρηγόρης Χάσος (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 2.09μ
3. Πασχάλης Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 2.06μ
4. Γιώργος Δόσης (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 1.03μ
5. Χρήστος Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 1.99μ
6. Ιάσονας Ρούσσος (ΑΟ Φιλοθέης Αττικής) – 1.94μ
7. Ιωάννης Βαρβιάς (ΑΣ Αιγίου Αθηνοδώρος) – 1.89μ
7. Ιωάννης Αγαπης (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης 2017) – 1.89μ
7. Αποστόλης Κουτσιόγκουλος (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – 1.89μ
10. Άγγελος Γιαννάκης (Ερμής Κων/πολης 1877) – 1.84μ
10. Νικόλαος Βαξεβανός (ΦΣΚΑ Κοζάνης) – 1.84μ
12. Σταύρος Κοντοβάς (ΓΣ Αλμύρου) – 1.84μ
12. Στέφανος Γκίτσης (ΟΚΑ Καβάλας) – 1.84μ

20:32

10-07-2022

3000μ εφήβων: Χρυσός ο Σγουρός

1. Eμμανουήλ Σγουρός (ΑΟ Σητειακός Σητείας) – 8:39.16
2. Στέργιος Πολίτης (ΓΣ Γλυφάδας) – 8:46.96
3. Κωνσταντίνος Μαρακές (Έσπερος ΓΣ Λαμίας) – 8:52.29
4. Γιώργος Κύρτσης (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) – 8:56.77
5. Αντριάν Μπουλλάρι (ΓΣ Ακρίτας 2016) – 8:59.69
6. Αρέστης Τσαλλέκου (ΓΑΣ Ιεράπετρας) – 9:02.04

20:24

10-07-2022

Ακοντισμός εφήβων: Προηγείται ο Κολίτσι

1. Γκάμπριελ Κολέτσι (ΓΕ Ηρακλείου) – 64.20μ
2. Αλέξανδρος Γρηγοριάδης (ΣΚΑ Δράμας) – 61.15μ
3. Αρτάν Κιόσια (ΑΟ Μεγάρων) – 58.51μ

20:24

10-07-2022

3.000μ νεανίδων: Νίκη για την Κάσσου

1. Μαρία Κάσσου (Παναξιακός ΑΟ) – 9:26.16
2. Μαρία Βυθουλκα (ΑΟ Πέλοψ) – 10:09.31
3. Μιχαέλα Κανάκη (ΓΑΣ ο Ιλισσός) – 10:40.92
4. Nαταλία Κατσιανού (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού) – 10:42.16
5. Αλεξία Λουλουδή (ΑΟ Πέλωψ) – 10:43.36
6. Mυρσίνη Μωραΐτη (ΓΣ Χαϊδαρίου) – 10:45.54

20:22

10-07-2022

Τρεις στο 2.09μ

Μίτα, Χάσος και Γεννίκης συνεχίζουν στο 2.09μ στο ύψος.

20:14

10-07-2022

Στο 2.03μ ο πήχης συνεχίζουν 4

Ανδρέας Μίτα, Γιώργος Δόσης, Πασχάλης Γεννίκης και Γρηγόρης Χάσος έχουν περάσει το 2.03μ στο ύψος των εφήβων με τον πήχη να πηγαίνει πλέον στο 2.06μ.

20:12

10-07-2022

Μήκος εφήβων: Μετά το 3ο άλμα

1. Νίκος Σταματονικολός (ΓΣ Ηλιούπολης) – 7.52μ
2. Χρήστος Χήτας (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) – 7.23μ
3.Ανδρέας Αντωνακόπουλος (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας) – 6.94μ
4. Δημήτρης Μυλωνάς (Αίολος Μακεδονίας) – 6.88μ
5. Αλέξανδρος Μπεσσόννυ (ΦΓΣ Σπάρτης) – 6.81μ
6. Νίκος Γάταλος (ΓΕ Νάουσας) – 6.78μ
7. Γιώργος Κιόσα (Φιλαθλητικός ΓΠΣ Μυτιλήνης) – 6.73μ
8. Αριστείδης Ζαχαρόπουλος (ΑΣ Πανόραμα) – 6.64μ
9. Απόστολος Γρηγορίου (ΓΣ Βόλου) – 6.61μ
10. Γιάννης Γκάρτσιος (ΓΣ Κηφισιάς) – 6.60μ

20:10

10-07-2022

Επί κοντώ νεανίδων: Η τελική κατάταξη

1. Αναστασία Ρέτσα (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) – 4.00μ
2. Αλίνα Δημητριάδου (ΓΣ Κηφισιάς) – 4.00μ
3. Ηλιάνα Τριανταφύλλου (ΓΣ Σέρρες 93) – 3.90μ
4. Πετρούλα Βολτέα (ΓΣ Σέρρες 93) – 3.80μ
5. Ευγενία Παναγιώτου (Ερμής Κων/πολης 1887) – 3.80μ
6. Ηρώ Βραδή (ΓΣ Κερκυραϊκός) – 3.80μ
7. Μαρία Καραγιαλάνη (ΑΟ Μεγάρων) – 3.60μ
8. Σοφία Σπαράκη (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 3.40μ
9. Νικολίνα Πήττα (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή 2004) – 3.30μ
10. Χριστίνα Τατάκη (Πανιώνιος ΓΣ) – 3.20μ

20:09

10-07-2022

3η θέση για την Τριανταφύλλου

Στην 3η θέση έμεινε η Ηλιάννα Τριανταφύλλου στο επί κοντώ των νεανίδων με 3.90μ. Η 17χρονη πρωταθλήτρια Ευρώπης δεν κατάφερε να περάσει το 4.05μ και έμεινε εκτός δυάδας. Θυμίζουμε ότι είναι δύο οι θέσεις για το παγκόσμιο Κ20 του Κάλι και τρεις οι αθλήτριες με όριο.

19:54

10-07-2022

200μ εφήβων: Η τελική κατάταξη

1. Βασίλης Κυριακίδης (ΓΣ Γλυφάδας) – 21.97 (+0,8)
2. Γεράσιμος Καμπίτσης (ΣΑΚΑ) – 22.01 (+0,8)
3. Πέτρος Παπαγιάννης (ΓΣ Βιντσέντζος Κορνάρος) – 22.15 (+0,8)
4. Έντυ Εκχοσού (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης 2017) – 22.20 (+0,8)
5. Ανδρέας Πούλλακκος (ΠΑΣ Ζωγράφου) – 22.21 (+0,8)
6. Βασίλης Μήλιος (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 22.26 (+0,8)
7. Άγγελος Παναγιώτου (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) – 22.33 (+0,8)
8. Γιάννης Καλογεράκης (ΑΣ Έφηβος Χίου) – 22.35 (+0,8)
9. Παναγιώτης Κεσκινίδης (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας Πολυνίκης) – 22.38 (+0,8)
10. Οδυσσέας Βρυσιώτης (Αθλ. Ένωση Λάρισας) – 22.38 (+0,8)
11. Στυλιανός Γιαγκίτσης (ΑΟ Ολυμπιάδα Κηφισιά ΕΟΚΑ) – 22.41 (+0,8)
12. Δημήτρης Κουφός (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης) – 22.45 (+0,8)
13. Σταύρος Διονυσόπουλος (ΑΣ Σίσυφος) – 22.53 (+0,8)
14. Χριστόφορος Καρακατσάνης (ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτ.) – 22.61 (+0,8)
15. Γιώργος Μαλαγκάρας (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 22.80 (+0,8)
16. Χρήστος Μπαϊμπάκης (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) – 22.93 (+0,8)

19:19

10-07-2022

Σφαιροβολία νεανίδων: Η τελική κατάταξη

1. Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος) – 14.50μ
2. Μαρία Ανδρεάδη (ΓΣ Κερατσινίου) – 14.16μ
3. Έλενα Μπασιάκου (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 12.41μ
4. Χρυσάνθη Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) – 11.97μ
5. Ιωάννα Αραμπατζή (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης) – 11.76μ
6. Ζωή Γεραλή (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) – 11.36μ
7. Δέσποινα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 11.08μ
8. Σοφία Γρηγοριάδου (ΣΚΑ Δράμας) – 10.75μ
9. Άννα Λουζή (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου) – 10.58μ
10. Λυδία Κεντη (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 10.53μ
11. Κωνσταντίνα Τοχτάμη (ΟΦΗ) – 10.50μ
12. Μαρία Μπεξή (ΓΣ Κερατσινίου) – 10.14μ
13.Λυδία Τσακαλη (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 10.05μ
14. Σταυρούλα Σχοινοπλακάκη (ΑΟ Κισσαμου) – 9.84μ
15. Χαρίκλεια Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) – 9.83μ

19:05

10-07-2022

Δισκοβολία εφήβων: Η τελική κατάταξη

1. Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ Κιλκίς Αίας) – 59.31μ
2. Kώστας Μπουζάκης (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 58.73μ
3. Άγγελος Μαντζουράνης (ΓΣ Κηφισιάς) – 57.38μ
4. Αρτέμιος Αδαμάκης (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 54.91μ
5. Άγγελος Μοδιανάκης (ΑΠΟ Καλαθενων η Θύελλα) – 49.11μ
6. Νικόλαος Δαρβίρας (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 47.45μ
7. Παύλος Τζαμτζής (ΓΣ Μανδρών) – 47.38μ
8. Nικόλαος Λυμπερόπουλος (ΓΣ Αρκαδίας) – 46.63
9. Γιάννης Κορακίδης (ΓΣ Μανδρών) – 45.68μ
10. Πέτρος Πουλής (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 44.48μ
11. Ευάγγελος Παυλίδης (ΑΣ Κιλκίς Αίας) – 44.03μ
12. Χρήστος Σιδηράς (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας Πολυνίκης) – 41.21μ

19:03

10-07-2022

Ρεκόρ και όριο και από την Μπερτσιμά

Στο τελευταίο της άλμα στον τελικό του μήκους, η Κωνσταντίνα Μπερσιμά πήδηξε 6.21μ (+0,8) βελτίωσε το ατομικό της ρεκόρ κατά 21 εκατοστά, κέρδισε τον αγώνα του μήκους και έκλεισε θέση για το παγκόσμιο Κ20 του Κάλι (6.12μ το όριο).

1. Κωνσταντίνα Μπερτσιμά (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου Βοιω) – 6.21μ
2. Μικαέλα Λυρή (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου) – 6.15μ
3. Σωτηρία Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 6.04μ
4. Ευγενία Σχιζα (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) – 5.85μ
5. Δέσποινα Σταθάκη (ΓΑΣ Σκάλας) – 5.84μ
6. Νικολία Ποιραζίδη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) – 5.72μ
7. Δέσποινα Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) – 5.64μ
8. Αναστασία Ιωσηφίδου (ΟΚΑ Καβάλας) – 5.61μ
9. Άννα Μόζα (Αίολος Μακεδονίας) – 5.55μ
10. Θέτιδα Γαραντζογιάννη (Ευβοικος ΓΑΣ) – 5.48μ
11. Αλίκη Κοϊκοπούλου (Ηρακλής) – 5.25μ
12. Σταυρούλα Πολιουδάκη (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου) – 5.16μ
Βερόνικα Πενζαρίεβα (Ουκρανία) – 4.87μ εκτός συναγωνισμού

18:56

10-07-2022

Κοντά στο όριο το 800αρι εφήβων

Ο Ηλίας Αργύρης τερμάτισε σε 1:51.40 και το όριο για το παγκόσμιο του Κάλι είναι 1:51.00. Πολύ κοντά...

1. Ηλίας Αργύρης (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) – 1:51.40
2. Πέτρος Παπαϊωάννου (Πανελλήνιος ΓΣ) – 1:51.44
3. Ευστάθιος Ορφανίδης (ΓΣ Λαγκαδά) – 1:54.48

18:54

10-07-2022

800μ νεανίδων: Η τελική κατάταξη

1. Γεωργία Δεσπολλάρη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) – 2:13.56
2. Μαρία Σταυριανού (ΓΣ Παγχιακός) – 2:13.66
3. Bασιλική Καλλιμογιάννη (Ηρακλής) – 2:14.37
4. Εμμανουέλα Πλακα (Ολυμπιακός) – 2:16.56
5. Αναστασία Μωραΐτη (ΓΣ Κερατέας) – 2:18.82
6. Βασιλική Κιτσιούλη (ΓΕ Γρεβενών) – 2:20.29
7. Βασιλική Ορφανίδου (ΓΣ Λαγκαδά) – 2:22.47
8. Ανδρονίκη Φωτεινού (ΑΟ Ρόδου Ε.Μ. Σταματίου) – 2:22.62
9. Χρυσούλα Γώγου (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 2:24.29
10. Ελένη Οικονόμου (Πελασγός ΑΣ Λάρισας) – 2:25.11
11. Γεωργία Ρουλια (ΓΣ Άθλος Κερατσίνι) – 2:29.53

18:53

10-07-2022

400μ εμπόδια εφήβων: Η τελική κατάταξη

1. Ορέστης Εμμανουηλίδης (ΓΣ Κηφισιάς) – 53.99
2. Νικόλαος Σφακιωτάκης (Θέρσιππος Περιστερίου) – 54.90
3. Φίλιππος Παπαράς (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 55.27
4. Αλέξανδρος Πετρόπουλος (ΑΟ Φιλοθέης Αττικής) – 55.76
5. Ιωάννης Εμμανουηλίδης (ΑΠΣ Διομήδης Ξάνθης) – 5.79
6. Πέτρος Σάλπας (ΑΣΕ Δούκα) – 56.55
7. Σωτήρης Κανελλόπουλος (Πελασγός ΑΣ Λάρισας) – 56.67
8. Ιωάννης Τσαλίκης (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 58.51

18:36

10-07-2022

Μήκος νεανίδων: Μετά το 3ο άλμα

1. Μικαέλα Λυρή (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου) – 6.15μ
2. Κωνσταντίνα Μπερτσιμά (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου Βοιω) – 5.93μ
3. Σωτηρία Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 5.87μ
4. Ευγενία Σχιζα (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) – 5.85μ
5. Δέσποινα Σταθάκη (ΓΑΣ Σκάλας) – 5.75μ
6. Νικολία Ποιραζίδη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) – 5.72μ
7. Δέσποινα Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) – 5.64μ
8. Αναστασία Ιωσηφίδου (ΟΚΑ Καβάλας) – 5.61μ
9. Άννα Μόζα (Αίολος Μακεδονίας) – 5.55μ
10. Θέτιδα Γαραντζογιάννη (Ευβοικος ΓΑΣ) – 5.48μ
11. Αλίκη Κοϊκοπούλου (Ηρακλής) – 5.25μ
12. Σταυρούλα Πολιουδάκη (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου) – 5.16μ
Βερόνικα Πενζαρίεβα (Ουκρανία) – 4.87μ εκτός συναγωνισμού

18:34

10-07-2022

Ρεκόρ και όριο για Λυρή

Η Μικαέλα Λυρή πήδηξε 6.15μ (+1,8) βελτίωσε το ατομικό της ρεκόρ (6.04μ) και φυσικά έκλεισε θέση για το παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ20 του Κάλι αφού έπιασε το όριο (6.12μ).

18:31

10-07-2022

Δισκοβολία εφήβων: Μετά την 3η βολή

1. Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ Κιλκίς Αίας) – 59.31μ
2. Kώστας Μπουζάκης (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 58.73μ
3. Αρτέμιος Αδαμάκης (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 54.91μ
4. Άγγελος Μαντζουράνης (ΓΣ Κηφισιάς) – 50.40μ

18:29

10-07-2022

Σφαιροβολία νεανίδων: Μετά την 3η βολή

1. Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος) – 14.22μ
2. Μαρία Ανδρεάδη (ΓΣ Κερατσινίου) – 13.99μ
3. Έλενα Μπασιάκου (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 12.14μ
4. Χρυσάνθη Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) – 11.27μ
5. Δέσποινα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 10.90μ
6. Ζωή Γεραλή (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) – 11.36μ
7. Κωνσταντίνα Τοχτάμη (ΟΦΗ) – 10.50μ
8. Λυδία Κεντη (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 10.53μ

18:28

10-07-2022

400μ εμπόδια νεανίδων: Η τελική κατάταξη

1. Βασιλική Μητσιούλη (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) – 1:00.44
2. Νικολέττα Παππά (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) -1:02.61
3. Μαρία Βαρελά (ΑΟ Μεγάρων) – 1:02.79
4. Φαίδρα Δανηλάτου (AO Ποσειδών Λουτρακίου) – 1:04.13
5. Ηλιάνα Στεργιούλα (ΕΑ Πήγασος Λάρισας) – 1:04.82
6. Κατερίνα Χρήστου (ΓΣ Έδεσσας) – 1:04.9
7. Ελένη Κατσούλη (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 1:05.89

18:11

10-07-2022

Mήκος νεανίδων: Μετά το 1ο άλμα

1. Κωνσταντίνα Μπερτσιμά (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου Βοιω) – 5.82μ
1. Σωτηρία Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 5.82μ 
3. Δέσποινα Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) – 5.64μ
4. Άννα Μόζα (Αίολος Μακεδονίας) – 5.55μ
5. Ευγενία Σχιζα (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) – 5.53μ
6. Δέσποινα Σταθάκη (ΓΑΣ Σκάλας) – 5.50μ
7. Θέτιδα Γαραντζογιάννη (Ευβοικος ΓΑΣ) – 5.48μ
8. Νικολία Ποιραζίδη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) – 5.47μ
9. Αλίκη Κοϊκοπούλου (Ηρακλής) – 5.24μ
10. Σταυρούλα Πολιουδάκη (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου) – 5.16μ

17:00

10-07-2022

Σφυροβολία νεανίδων: Το χρυσό στην Γωγούλη

. Αγορίτσα Γωγούλη (ΓΑΣ Τρακάλων ο Ζευς) – 55.05μ
2. Αφροδίτη Τζατζιμάκη (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 54.37μ
3. Ναταλία Μάγου (ΑΟ Ρόδου Ε.Μ. Σταματίου) – 52.34μ
4. Ελένη Φιλίππου (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) – 47.97μ
5. Ραφαηλία Χριστοδουλίδου (Αίολος Μακεδονίας) – 45.41μ
6. Παναγιώτα Κούκη (Αίολος Μακεδονίας) – 38.85μ
7. Βασιλεία Τραγανίτη (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) – 38.14μ
8. Κυριακή Μιχελάκη (ΟΦΗ) – 36.98μ

16:37

10-07-2022

Σφυροβολία νεανίδων: Μετά την 3η βολή

1. Αγορίτσα Γωγούλη (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) - 55.05μ
2. Ναταλία Μάγου (ΑΟ Ρόδου ΕΜ Σταματίου) - 52.34μ
3. Αφροδίτη Τζατζιμάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) - 48.70μ
4. Ελένη Φιλίππου (ΓΑ Σ Τρικάλων ο Ζευς) - 46.92μ
5. Ραφαηλία Χριστοδουλίδου (Αίολος Μακεδονίας) – 45.41μ
6. Βασιλεία Τραγανίτη (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) – 38.14μ
7. Κυριακή Μιχελάκη (ΟΦΗ) – 36.98μ
8. Παναγιώτα Κούκη (Αίολος Μακεδονίας) – 34.27μ

16:04

10-07-2022

Το απογευματινό πρόγραμμα

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!