Στην 7η θέση ολοκλήρωσε η Κωνσταντινίδου

Καλό ήταν το ξεκίνημα της Στέλλας Κωνσταντινίδου στην κολεγιακή της καριέρα στο NCAA με την ομάδα του Μονρό.

Η 19χρονη Ελληνίδα σπρίντερ, ήταν η μόνη πρωτοετής στον τελικό των 400μ για το περιφερειακό πρωτάθλημα κλειστού στίβου της Σαν Μπελτ. Ολοκλήρωσε το 400αρι σε 57.22 για να καταταγεί 7η δείχνοντας ότι έχει προσαρμοστεί πολύ γρήγορα στις συνθήκες του NCAA.
Νικήτρια του τελικού ήταν η Τζερμάισα Άρνολντ του Κόσταλ Καρολάινα με 54.46 που ήταν και η μόνη που κατέβηκε τα 55 δευτερόλεπτα.
Η Κωνσταντινίδου έτρεξε και στα 4Χ400μ με την ομάδα του Μονρό. Αγωνίστηκε τρίτη κάνοντας 57.78 και η ομάδα ολοκλήρωσε στην 9η θέση της κατάταξης με 4:00.55.