Στο τρίτο τους μάστερς τα αδέρφια Τσιτσιπά

Τα αδέρφια Τσιτσιπάς θα αγωνιστούν στο τρίτο κατά σειρά τουρνουά 1000 βαθμών που διεξάγεται σε χωμάτινο κορτ στη Ρώμη (09-16/05).

Στις 13 Απριλίου ο Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς σημείωσαν ιστορική νίκη στο Μόντε Κάρλο αφού για πρώτη φορά ελληνικό δίδυμο κέρδισε σε διπλό κατηγορίας μάστερς (εδώ). Επόμενός τους αγώνας ήταν στη Μαδρίτη στο οποίο αγωνίστηκαν αφού έλαβαν wildcard και σήμερα θα παίξουν στο μάστερς της Ρώμης. Οι τενίστες ήταν εναλλακτικοί και εντάχθηκαν σήμερα στο πρόγραμμα μαζί με τους Άντρεϊ Μούρι και Λίαμ Μπρόντι. Στον πρώτο γύρο οι Έλληνες θα αντιμετωπίσουν τον Πολωνό Λούκαζ Κούμποτ (Νο17) και τον Κροάτη Φράνκο Σκούγκορ (Νο36). Εαν επικρατήσουν στον δεύτερο γύρο θα παίξουν με τον νικητή του αγώνα Ντιέγκο Σβάρτσμαν/Ανδρές Μολτένι – Οράθιο Ζεμπάλος/Μαρσέλ Γκρανόλες (Νο4 του ταμπλό).