Connect with us

TOP

Το ανανεωμένο καλεντάρι του ΣΕΓΑΣ

Published

on

O ΣΕΓΑΣ ανακοίνωσε το αγωνιστικό του καλεντάρι για το 2018 και οι τοπικές ΕΑΣ αρχίζουν και προσθέτουν (κατόπιν έγκρισης) τους δικούς τους αγώνες για να σχηματιστεί το τελικό καλεντάρι για το 2018.

Ιανουάριος
7 Κυριακή Ημερίδα κλειστού ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
13 Σάββατο Ημερίδα κλειστού Α/Γ, Κ18, ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
14 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην Α/Γ, Σχινιάς
20 Σάββατο Ημερίδα κλειστού Α/Γ, Κ18, ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
20 Σάββατος 1η Ημερίδα Κλειστού Στίβου, Α-Γ (Αλεξάνδρειο/Αμπελόκηποι/Κ3 Καυτανζόγλειο, Θεσσαλονίκη)
26 Παρασκευή Ημερίδα Κλειστού Στίβου, ΣΕΦ
27 Σάββατο Ημερίδα κλειστού ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
27 Σάββατο 1η Ημερίδα Κλειστού Στίβου, (Σέρρες)
28 Κυριακή Περιφερειακό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος

Φεβρουάριος
3 Σάββατο Ημερίδα κλειστού Α/Γ, Κ18, ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι Άγιος Κοσμάς
3 Σάββατο 2η Ημερίδα Κλειστού Στίβου, Α-Γ (Αλεξάνδρειο/Αμπελόκηποι/Κ3 Καυτανζόγλειο, Θεσσαλονίκη)
10 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου Ε-Ν (U20), Σόφια (Βουλγαρία)
10-11 Σάββατο – Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου, ΣΕΦ
17 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ κλειστού στίβου, Κωνσταντινούπολη
17 Σάββατο Ημερίδα Κλειστού, (ΣΠΣΒΕ)
18 Κυριακή Ημερίδα Κλειστού, μικρών ηλικιών (Σέρρες)
25 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα δρόμου σε Ανωμάλο Έδαφος, Τρίκαλα

Μάρτιος
1-4 Πέμπτη-Κυριακή 17o Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου, Μπέρμιγχαμ
10-11 Σάββατο – Κυριακή 18ο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ρίψεων (Α/Γ,Κ23), Λέιρια/Πορτογαλία
11 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτ. Βάδην 20χλμ. Α/Γ – Κ23, Μέγαρα
17 Σάββατο Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων, Θεσσαλονίκη
18 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Λεμεσός
18 Κυριακή Εαρινή Συνάντηση Μικρών Ηλικιών (Αλεξάνδρεια Ημαθίας)
18 Κυριακή 7ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου
24 Σάββατο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Βαλένθια/Ισπανία
24 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ. σε δημόσιο δρόμο, Λάρισα
27-28 Τρίτη-Τετάρτη Σχολικοί Αγώνες (Β΄Φάση – Όμιλοι)
31 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18

Απρίλιος
1 Κυριακή 13ος διεθνής μαραθώνιος Μέγας Αλέξανδρος (Θεσσαλονίκη)
14 Σάββατο Χατζηαδαμίδεια, αγώνες ρίψεων, Κιλκίς
14 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Βάδην, Πίροτ (Σερβία)
14 Σάββατο Διασυλλογικοί Αγώνες ΠΠ-ΠΚ Β΄ (Α΄Αγώνας)
14 Σάββατο 2οι Ηράκλειοι Δρόμοι 2018, Θεσσαλονίκη
14 Σάββατο Φωτιάδεια 2018, Πάτρα
14-15 Σάββατο – Κυριακή Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Β΄ (Α΄ Αγώνας, ΕΚΣ, Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκη)
19-20 Πέμπτη – Παρασκευή Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα
22 Κυριακή Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ A΄
22 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου
28 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ (Α΄αγώνας)

Μάιος
2 Τετάρτη – 9 Τετάρτη Παγκόσμια Γυμνασιάδα, Μαρακές (Μαρόκο)
5 Σάββατο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα βάδην ομάδων, Τάισανγκ (Κίνα)
5 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου, Βρσατς (Σερβία)
5 Σάββατο Φεστιβάλ ρίψεων, Τρίπολη
5 Σάββατο Καποδίστρεια, Κέρκυρα
5 Σάββατο Βεργώτεια, Αργοστόλι
5 Σάββατο Μάχη Κρήτης, Χανιά
5 Σάββατο Ορσίππεια, Μέγαρα
5-6 Κυριακή Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ, Κ18
6 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Α/Γ, Κ23 και Εφήβων, Λουτράκι
12 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ (β΄αγώνας)
13 Κυριακή Ημιμαραθώνιος, Καστοριά
19 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Β΄ (β’ αγώνας)
19 Σάββατο Χανιά 2018, Χανιά
19 Σάββατο Αμεινίας Παλληνεύς, Παλλήνη
19 Σάββατο Αλέκα Σιούλη, Πάτρα
20 Κυριακή Κώστας Γιαταγάνας, αγώνες ρίψεων, Αθήνα
24 Πέμπτη Athens Street Pole Vault, πλατεία Συντάγματος, Αθήνα
26 Σάββατο Αγώνες ρίψεων Κώστας Σπανίδης, Θεσσαλονίκη
26 Σάββατο Αγώνες Αλμάτων, Καλλιθέα
26 Σάββατο Θώδεια, Λουτράκι
26 Σάββατο Αχίλλεια, Γρεβενά
27 Κυριακή Ευάγγελος Δεπάστας, Σχηματάρι
27 Κυριακή Ιοίνιοι Αγώνες, Λευκάδα
27 Κυριακή Χειμωνίδεια, Θεσσαλονίκη
30 Τετάρτη 1ο Γκραν Πρι Αλεξάνδρεια, Εδεσσα

Ιούνιος
2 Σάββατο Βενιζέλεια 2018, Χανιά
2-3 Σάββατο – Κυριακή Διεθνές μίτινγκ Συνθέτων Α/Γ, Νάξος
2 Σάββατο Δημήτρης Βραϊμάκης, Χαλκίδα
2 Σάββατο Αιγιάλεια, Αίγιο
2 Σάββατο Νίκος Ζαχαριάδης, Θεσσαλονίκη
3 Κυριακή Γιτάνεια, Ηγουμενίτσα
3 Κυριακή Πιερράκεια, Σκάλα Λακωνίας
3 Κυριακή «Ρήγεια 2018», Θεσσαλονίκη
6 Τετάρτη Λασσάνεια, Κοζάνη
9 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
9 Σάββατο Παπαφλέσσεια 2018, Καλαμάτα
9 Σάββατο Κνώσεια, Ηράκλειο
9 Σάββατο Ελευθέρια, Κιλκίς
9-10 Σάββατο Παπαναστάσεια, Αθήνα
9-10 Σάββατο – Κυριακή Μεσογειακοί Αγώνες Κ23
10 Κυριακή Νίκος Κοτσίδης, Θεσσαλονίκη
13 Τετάρτη Women Gala, Φιλοθέη
13 Τετάρτη Πανιώνια, Νέα Σμύρνη
16-17 Σάββατο – Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20, Τρίκαλα
20 Τετάρτη Διεθνές μίτινγκ ρίψεων Σιθώνεια, Νικήτη
20 Τετάρτη «Ολύμπια», Λιτόχωρο
23-24 Σάββατο – Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Κατερίνη
23 -24 Σάββατο – Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Προύσα (Τουρκία)
27 Τετάρτη Αέτεια, Θεσσαλονίκη
27-30 Μεσογειακοί Αγώνες, Ταραγόνα (Ισπανία)
30 Ιουνίου – 1 Ιουλίου Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄, Χαλκίδα/Καβάλα

Ιούλιος
30 Ιουνίου 1/7 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄ Χαλκίδα/Καβάλα
1 Κυριακή 17ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου & Βουνού (Α/Γ,Κ20), Σκόπια
4 Τετάρτη 2ο Γκραν πρι, Αργος Ορεστικό
5- 8 Πέμπτη- Κυριακή Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18, Γκιορ (Ουγγαρία)
7 Σάββατο Ηράκλεια, Ηράκλειο
7 Σάββατο Τάσος Ξένος, Χολαργός
7-8 Σάββατο – Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ, Κ23, Κ20, Κ18, Θεσσαλονίκη
8 Κυριακή Τοφάλεια, Πάτρα
10-15 Τρίτη- Κυριακή Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ18, Τάμπερε (Φινλανδία)
14- 15 Σάββατο – Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Πάτρα
14- 15 Σάββατο – Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών, Ερζεμούρ (Τουρκία)
18 4ο Γκραν Πρι Δαβιτζόγλεια, Καβάλα
20- 21 Παρασκευή – Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Στάρα Ζαγόρα
24-25 Τρίτη- Τετάρτη Συνάντηση Κύπρος/Ελλάς, Κύπρος
28-29 Σάββατο – Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23, Λάρισα

Αύγουστος
7-12 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ, Βερολίνο

Σεπτέμβριος
8-9 Σάββατο – Κυριακή IAAF Continental Cup
16 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Σεράγεβο (Βοσνία – Ερζεγοβίνη)
16 Κυριακή Κωνσταντινίδεια, Νάουσα
22 Σάββατο ΔίϊΑ εν Ολύμπω, Κατερίνη
29 Σάββατο Μπεκιάρεια, Σέρρες

Οκτώβριος
1-12 3οι Καλοκαιρινοί Αγώνες Νεότητας, Μπουένος Άιρες (Αργεντινή)
6-7 Σάββατο- Κυριακή 30οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες, Ικαρία
13 Σάββατο Δήλεια, Μύκονος
13 Σάββατο, 7ος νυχτερινός ημιμαραθώνιος, Θεσσαλονίκη
21 Κυριακή, δημόσιος δρόμος 10.000μ. Λαγκάδα (Θεσσαλονίκη)

Νοέμβριος
4 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα σε ανώμαλο δρόμο, Μποτοσάνι (Ρουμανία)
11 Κυριακή Μαραθώνιος Αθήνας, Αυθεντικός
11 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου
25 Κυριακή «Μελίκεια 2018», Αγώνες Δρόμου «Σωτήρης Περτσιούνης» (Μελίκη Ημαθίας)

Δεκέμβριος
9 Κυριακή 25ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Α/Γ,Κ23,Κ20), Τίλμπρουγκ (Ολλανδία)
15 Σάββατο Λιοφίλια, Αγιος Δημήτριος

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!