Τρίτος ο Προδανάς στο περιφερειακό πρωτάθλημα

Ακόμα μία επιτυχία για τον ελληνικό στίβο πρόσθεσε ο Αλέξης Προδανάς συμμετέχοντας στο πρωτάθλημα της ανατολικής κολεγιακή περιφέρειας, η οποία είναι συνδεδεμένη με την πρώτη κατηγορία του NCAA.

O 21χρονος αθλητής του Μέριλαντ Βαλτιμόρης, αγωνίστηκε στη σφυροβολία και με καλύτερη βολή στα 64.19μ. κατέλαβε την τρίτη θέση. Μάλιστα κατάφερε να ρίξει την καλύτερη του βολή στην έκτη προσπάθεια. Οι προηγούμενες πέντε ήταν 57.98 – άκυρη – 61.15 – 61.55 και 61.62. Το 64.19μ. είναι η τέταρτη καλύτερη βολή που έχει ρίξει με την ανδρική σφύρα.
Νικητής του αγώνα ήταν ο Άνταμ Κέλι του Πρίνστον που φιλοξένησε και τους αγώνες, με βολή στα 70.98μ. και δεύτερος ο Τομ Πάρκερ του Γουίλιαμ και Μέρι με 65.77μ.