ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ

Χάλκινο μετάλλιο Μπουλίος – Μπάρτζου

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν τελικά ο Μάριος Μπουλίος και η Παντελία Μπάρτζου στο μεικτό διπλό Κ19 του διεθνές τουρνουά μπάντμιντον που διεξάγεται στο Σιδηρόκαστρο και συνδιοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Μπάντμιντον και ο Δήμος Σιντικής.

Οι Ελληνες διεθνείς βγήκαν νικητές από τον ελληνικό εμφύλιο με αντίπαλους τους Μιχάλη Παναγιώτου και Ελένη Μουτεβελίδου και μετά από ένα συναρπαστικό προημιτελικό επικράτησαν με 2-1.
Στα ημιτελικά κλήθηκαν να αντιμετωπίσουν τους πανίσχυρους Τούρκους αθλητές Σονμέζ – Οζενγκούλ, που στη συνέχεια κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο. Το ελληνικό δίδυμο ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό και διεξήχθησαν πολλά μεγάλα ράλι, αλλά στο τέλος οι Τούρκοι επικράτησαν με 2-0.