Χάλκινο μετάλλιο ο Παρέλλης στους κοινοπολιτειακούς!

Ο Απόστολος Παρέλλης είναι ο άνθρωπος των τελικών των μεγάλων αγώνων. Ο Κύπριος δισκοβόλος πρόσθεσε ακόμα μία μεγάλη επιτυχία στο βιογραφικό του κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στους κοινοπολιτειακούς αγώνες που διεξάγονται στη Χρυσή Ακτή.

Ο Παρέλλης έριξε στην πρώτη του προσπάθεια 63.61μ. που ήταν και η καλύτερη επίδοση και αυτή που οτν ανέβασε στο τρίτο σκαλί του βάθρου. Στη συνέχεια έριξε κατά σειρά 62.87 – 62.53 – 61.54 – άκυρη – 61.26μ. Νικητής του τελικού ήταν ο Τζαμαϊκανός Φέντρικ Ντακρές που έκανε και ρεκόρ αγώνων με βολή στα 68.20μ. Στη δεύτερη θέση ακολούθησε ο επίσης Τζαμαϊκανός Τρέιβις Σμικλ με 63.98μ.
Για τον Παρέλλη, αυτό ήταν το δεύτερο μετάλλιο σε κοινοπολιτειακούς αγώνες μετά το αργυρό που είχε κατακτήσει το 2014 στη Γλασκόβη με 63.32μ. Τότε είχε χάσει από τον Ινδό Βίκας Σιβέ Γκόουντα που είχε ρίξιε 63.64μ.