Connect with us

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Το πρόγραμμα των Ελλήνων την 8η μέρα των μεσογειακών

Published

on

Φτάσαμε στην 8η μέρα των μεσογειακών αγώνων που διεξάγονται στην πόλη της Ταραγόνα στην Ισπανία και το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει 33 ελληνικές συμμετοχές με αυτές του στίβου (όπου το πρόγραμμα έχει μόνο τελικούς) να ξεχωρίζουν, ενώ μετάλλια αναμένονται από την ιστιοπλοΐα.

Μπάσκετ 3Χ3
13:00 Ελλάδα – Πορτογαλία (γυναίκες)

Στίβος
20:30 δισκοβολία – Γιώργος Τρέμος, Απόστολος Παρέλλης (Κύπρος)
20:45 ύψος – Κώστας Μπανιώτης, Βασίλης Κωνσταντίνου (Κύπρος)
21:00 Τριπλούν – Χριστίνα Αλβερτσιάν
21:15 200μ. – Παναγιώτης Τριβυζάς, Παΐσιος Δημητριάδης (Κύπρος)
21:25 200μ. – Γρηγορία Κεραμιδά
21:35 800μ. – Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου, Ναταλία Ευαγγελίδου (Κύπρος)
21:55 100μ. εμπόδια – Ελισάβετ Πεσιρίδου, Ναταλία Χριστοφή (Κύπρος)
22:05 1.500μ. – Ανδρέας Δημητράκης
22:15 5.000μ. – Αναστασία Καρακατσάνη, Μερόπη Παναγιώτου

Πυγμαχία
17:45 Αμπντελάκ Ναντίρ (Μαρόκο) – Αλέξανδρος Τσανικίδης ημιτελικός 64κ.
21:15 Αμπντελραχμάν Αμπντελγκαγουάντ (Αίγυπτιο) – Πολυνείκης Καλαμάρας ημιτελικός 81κ.

Τζούντο
11:00 Ντένις Σαγιέρ Κόβατσιτς (Σερβία) – Γιώργος Μαλλιαρόπουλος – 1ος γύρος 100κ.
11:32 Μουσταφά Αμπναλαουί (Μαρόκο) – Δημήτρης Τσουμήτας – 1ος γύρος +100κ.

Ρυθμική γυμναστική
12:10 Μαρία Δερβίση, Ελένη Κελαϊδίτη, Ελένη Ελλίνα (Κύπρος), Βικτώρια Σκιτίδη (Κύπρος) – συνθετικό ατομικό

Κωπηλασία
10:00 – Σπύρος Γιάνναρος – ημιτελικός σκιφ ελαφρών βαρών

Ιστιοπλοΐα
14:00 Αντώνης Μπουγιούρης, Δημήτρης Παπαδημητρίου, Παύλος Κοντίδης (Κύπρος) – λέιζερ
14:00 Νανσυ Φακίδη, Μαρία Βλάχου – ράντιαλ
15:00 Βύρωνας Κοκκαλάνης, Γιώργος Φράγκου, Ανδρέας Καριόλου (Κύπρος) – RSX
15:00 Αγγελική Σκαρλάτου, Κατερίνα Δίβαρη – RSX

Επιτραπέζια αντισφαίριση
10:30 Ελλάδα – Ισπανία (γυναίκες)
12:15 Ελλάδα – Σλοβενία (άνδρες)
18:30 Ελλάδα – Αλγερία (γυναίκες)
20:15 Ελλάδα – Πορτογαλία (άνδρες)

Τάε κβον ντο
11:00 Απόστολος Τεληκώστογλου – Ίσμαελ Μπουζίντ Σουιχίλι (Γαλλία) – 80κ. 10ς γύρος
12:00 Λευθέρης Φακινός – Ελόρντ Γκανά (Αλβανία) 58κ. 1ος γύρος

Βόλεϊ
14:00 Ελλάδα – Ισπανία (άνδρες) ημιτελικός
17:00 Ελλάδα – Γαλλία (γυναίκες) ημιτελικός

Υδατοσφαιριση
10:30 Ελλάδα – Πορτογαλία (γυναίκες)
19:40 Ελλάδα – Τουρκία 19:40

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες