Challenge Cup γυναικών: Λύγισε στο τάι μπρέικ η Θέτιδα

Η ομάδα της Βούλας στον πρώτο της αγώνα κόντρα στη Νίλουφερ (όπου ήταν τυπικά γηπεδούχος) πραγματιοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, αλλά γνώρισε την ήττα στο τάι μπρέικ.

Έτσι στον αυριανό αγώνα (12/10, 18:00) που θα διεξαχθεί και πάλι στην Προύσα πρέπει να νικήσει με 3-0 ή 3-1 για να πάρει το εισιτήριο για τους 32 της διοργάνωσης ή να επικρατήσει με 3-2 και κατόπιν να κατακτήσει το χρυσό σετ.

Τα κορίτσια του Γιώργου Ρούση κόντρα στην ομάδα που πέρσι κατέλαβε την 6η θέση στο πρωτάθλημα Τουρκίας, στο 1ο και στο 3ο σετ έκαναν πραγματικά σπουδαία προσπάθεια καταφέρνοντας να προηγηθούν δύο φορές στο σκορ, ωστόσο η ομάδα του Βίταλ Χέινεν ισοφάρισε εύκολα και στο τάι μπρέικ είχε από την αρχή το προβάδισμα φτάνοντας στη νίκη.