Champions League: Ήττες για τους Έλληνες

Την ήττα γνώρισαν Φριντριχσχάφεν και Φρανκφούρτη στην 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Στην Άγκυρα ο Ανδρέας Φράγκος χρησιμοποιήθηκε για λίγο ως αλλαγή από τον Στέλιο Ντερόκο που είδε την ομάδα του να ξεκινά εφιαλτικά το ματς, να ισοφαρίζει αλλά να μην μπορεί να πάρει κάτι από το ματς κόντρα στην Χαλκμπανκ.
Η Φριντριχσχάφεν του Θανάση Πρωτοψάλτη άγγιξε μια διπλή τεράστια ανατροπή, όμως τελικά ηττήθηκε με 2-3 από τη γαλλική Σομόν.
Η Σομόν προηγήθηκε με 0-2, αλλά η «Χάφλερ» ισοφάρισε 2-2 και προηγήθηκε με 5-3 στο τάι μπρέικ, με το σκορ να γίνεται 6-10. Το ματς είχε όμως κι άλλο δρόμο με τους Γερμανούς να ισοφαρίζουν 14-14 (!), αλλά εκεί να δέχονται ένα σερί δύο πόντων για να τελειώσει το θρίλερ.
Στα άλλα ματς σπουδαία νίκη πήρε η Μάασεικ στην έδρα της Σκρα για τον Δ’ όμιλο ενώ στον ίδιο όμιλο η Τρεφλ Γκντάνσκ νίκησε με 3-0 στο Βερολίνο με το γ’ σετ να τελειώνει 36-38 μετά από 43 λεπτά.
Αναλυτικά τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής: