Βόλεϊ λιγκ: Ζορίστηκε, αλλά νίκησε τον Παμβοχαϊκό η Κηφισιά

Η Κηφισιά έδωσε συνέχεια στη μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού καθώς επικράτησε με 3-1 του μαχητικού Παμβοχαϊκού και βρέθηκε προσωρινά στην 5η θέση.

Πάντως κι ο Παμβοχαϊκός απέδειξε ότι μόνο τυχαία δεν ήταν η νίκη του επί του Ηρακλή την περασμένη εβδομάδα με τους παίκτες του Νίκου Νεόφυτου να βγάζουν τα μάτια τους στο τρίτο σετ.

Στο πρώτο η Κηφισιά ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν (9-6, 13-13, 18-15, 18-17), αλλά να μην αντέχουν ως το τέλος, ενώ στο δεύτερο αν και προηγήθηκε με 11-7 δεν μπόρεσε να κρατήσει τη διαφορά (11-11) και το σετ πήγε στην κόντρα όπου το 22-22 έγινε 22-25 με τα σερβίς του Κανέλλου.

Στο τρίτο σετ ο Παμβοχαϊκός βρέθηκε στο +3 (16-19, 18-21), αλλά στο 20-22 κόλλησε και η Κηφισιά με σερί 5-0 πήρε το προβάδισμα για να ακολουθήσει ένα σετ που ήταν ντέρμπι μέχρι το 16-15 που μετατράπηκε σε 19-15 κι εκεί τελείωσαν όλα.

Τα σετ: 25-21, 22-25, 25-22, 25-22