STORY

Το μέλλον δικό τους

Για 64 χιλιοστά του δευτερολέπτου η Eθνική ομάδα πίστας των εφήβων έχασε την ευκαιρία να διεκδικήσει μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα…

του Ηλία Τάταλα

Οι Αλέξανδρος Ευδοκιμίδης, Αναστάσιος Αντωνόπουλος και Μιχάλης Χαλκιόπουλος κατέκτησαν την πέμπτη θέση στο αγώνισμα του ομαδικού σπριντ στο ευρωπαϊκό που διεξάγεται στην Ανάντια της Πορτογαλίας και αν μη τι άλλο έδειξαν ότι το μέλλον τους ανήκει αν προσεχθούν όπως πρέπει. Νικήτρια του αγωνίσματος αναδείχθηκε η Ρωσία και ακολούθησαν Πολωνία και Γαλλία.

Στο μεταξύ, στη 10η θέση του αγωνίσματος της ταχύτητας κατετάγη η Ειρήνη Βάσσου, πραγματοποιώντας ένα πολύ αξιοπρεπές ντεμπούτο σε διεθνείς διοργανώσεις. Ουσιαστικά η Βάσσου έχασε την ευκαιρία να περάσει στους προημιτελικούς του αγωνίσματος στα ρεπεσάζ, λόγω απειρίας.

Το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων – νεανίδων και νέων ολοκληρώνεται την Κυριακή και τις επόμενες μέρες θα μπουν στην πίστα οι εξής αθλητές.